Kapitán Dabač - DVD box slim

O úroveň výš

Kapitán Dabač - DVD box slim

Naše cena: 99,00 CZK / 3,90 EUR
 
ks

Psychologicky ladená vojnová dráma o dôstojníkovi slovenskej armády, ktorý si pod vplyvom osobnej životnej prehry začne počas bojov na Ukrajine postupne uvedomovať skutočné hrôzy fašizmu. Keď mu svojou službou v armáde odmietne ďalej napomáhať, je za svoju vzburu náležite potrestaný. Z väzenia sa mu podarí ujsť a po návrate na Slovensko sa zapojí do protifašistického odboja. Jeho odpor však ostáva len na individuálnej rovine. Ako vojak zároveň pochybuje aj o zmysle partizánskej činnosti.

Digitálně restaurovaný film


originální název: Kapitán Dabač

produkce Filmexport: Ne

délka: 99 min.

barva: čb

rok výroby: 1959

vydal: Slovenský filmový ústav

země původu: SR

režie: Paľo Bielik

hrají: Ladislav Chudík, Elo Romančík, Hilda Augustovičová, Ctibor Filčík, Zdena Gruberová, Anton Michalička, Ondrej Jariabek, Elena Latečková, Eva Krížiková, Eduard Bindas, Ivan Mistrík, Ernest Pauš, Martin Ťapák, Vladimír Zimmer, Viliam Polónyi, Jozef Hanúsek, Július Vašek a ďalší

obraz: 4:3

zvuk: DD 2.0 mono

jazyková verze: slovenská

titulky: slovenské, anglické

EAN: 9771336976017 61


bonusy

Filmový týždenník Týždeň vo filme 28/1959, o filme,ohlasy z tlače, profily tvorcov (Paľo Bielik, Vladimír Mináč, Karol Krška, Ladislav Chudík, Hilda Augustovičová), fotogaléria

Všechny filmy

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Veřejné projekce

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.