Ostře sledované vlaky - digisleeve

O úroveň výš

Ostře sledované vlaky - digisleeve

Naše cena: 299,00 CZK / 13,30 EUR
 
ks

Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství...

Film získal Oscara za nejlepší zahraniční film - v roce 1968.

Digitálně restaurovaný oscarový film natočený podle předlohy Bohumila Hrabala je doprovázen řadou bonusů. Příležitost přemýšlet o Jiřím Menzelovi jako o mladém tvůrci generace debutantů z šedesátých let nám dává jeho studentský film Umřel nám pan Foerster. Zákruty uvažování a svébytné poetiky Bohumila Hrabala nás provede návštěva v časoprostoru jeho osobního života ve filmu O kočkách, beatnících a všeličems jiném. Studentské De arte amatoria / Umění milovati o hledání jazyka a lásky, o milostných tápáních, zde ukazujeme spolu s oficiálním výkladem sexuální výchovy (v dřívějším filmu Miloše Makovce O malých pro velké). Ostře sledované vlaky uvedly na filmovou scénu hvězdu Václava Neckáře – jeho obraz jako pop-kulturní ikony dokreslují dobové televizní písničky Lékořice a Dostal jsem kuli.


originální název: Ostře sledované vlaky

produkce Filmexport: Ne

délka: 92 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1966

studio: Filmové studio Barrandov

země původu: ČR

premiéra: 18.11.1966

režie: Jiří Menzel

scénář: Bohumil Hrabal, Jiří Menzel

předloha: Bohumil Hrabal - novela Ostře sledované vlaky

kamera: Jaromír Šofr

architekt: Oldřich Bosák

hudba: Jiří Šust

hrají: Václav Neckář, Jitka Bendová, Vladimír Valenta, Libuše Havelková, Josef Somr, Alois Vachek, Jitka Zelenohorská, Vlastimil Brodský, Ferdinand Krůta, Květa Fialová, Naďa Urbánková, Jiří Menzel

obraz: 1:1,37 PAL, region ALL

zvuk: Audio Mono

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící, anglické

typ nosiče: DVD-9, papírový obal

EAN: 8594171150050


bonusy

Výběr z českého zvukového týdeníku Aktualita (1942 - 1945)
O malých pro velké (1948)
Umění milovati De arte amatoria (1968)
Umřel nám pan Foerster (1963)
O kočkách, beatnících a všeličems jiném (1967)
Dostal jsem dnes kuli (1966)
Lékořice (1967)

Všechny filmy

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Veřejné projekce

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.