Majster kat - DVD box slim

O úroveň výš

Majster kat - DVD box slim

Naše cena: 99,00 CZK / 3,90 EUR
 
ks

Po úspešných a filmársky inovatívnych dielach Vlčie diery, Štyridsaťštyri a Kapitán Dabač sa Bielik v ďalšom období zameral viac na divákov. Vo filmoch Jánošík a Majster kat ho viac ako filmová reč zaujímala umelecká invencia, dôraz kládol na farebnosť, výpravu svojich diel i dobové kostýmy. Majster kat je cenný v tom, že ako jeden z mála zobrazuje obdobie vpádu Turkov na územie Slovenska. Je príbehom dvoch priateľov – rybára Richardusa a posledného bratislavského kata Emila. Spája ich a nakoniec i rozdeľuje láska k jednej žene. Občas teatrálne herecké výkony neuberajú filmu na príťažlivosti, naopak, robia z neho aj po rokoch zaujímavé, hororové, ale i komické dielo.

Digitálně restaurovaný film


originální název: Majster Kat

produkce Filmexport: Ne

délka: 105 min.

barva: barevný

rok výroby: 1966

vydal: Slovenský filmový ústav

země původu: SR

režie: Paľo Bielik

scénář: Paľo Bielik

kamera: Vladimír Ješina

hudba: Tibor Andrašovan

hrají: Vlado Müller [kat Emil Targo], Štefan Kvietik [Richardus], Emília Vášáryová [Agajka Richardus], Peter Debnár [Emilko Targo - nahovoril Marián Labuda], Jozef Budský [kňaz, Milicin strýko], Zuzana Jariabková [Milica], Oľga Adamčíková [Katrina Targová, Emilova matka], Eduard Bindas [Ali-paša], Daniel Michaelli [Bairakdar], František Dibarbora [Tuli-bej], Ondrej Jariabek [Emilov sluha Findo], Viera Časnochová [Agaja], Ivan Krivosudský [Gabriel], Samuel Adamčík [starý sudca], Jozef Adamovič [rybár Buran], Ján Kramár [starý rybár], Július Vašek [Crnilo], Vladimír Černý [Šárehid], Vlado Václav [Ganimédes - nahovoril Emil Fillo], Branislav Koreň [turecký ceremoniár], Ján Géc [Emilov sluha Krutan a turecký vojak], Igor Čillík [majster kamenár - nahovoril František Zvarík], Slavomír Záhradník [Poliak]

obraz: 4:3

zvuk: DD 2.0

jazyková verze: slovenská

titulky: slovenské, anglické

EAN: 9771336976017 16


bonusy

týždeň vo filme 21/1967, o filme, ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria

Všechny filmy

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Veřejné projekce

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.