Rodná zem - DVD box slim

O úroveň výš

Rodná zem - DVD box slim

Naše cena: 99,00 CZK / 3,90 EUR
 
ks

Hudobno-tanečný film, ktorý možno na jednej strane vnímať ako úprimnú oslavu ľudovej umeleckej tvorivosti, na stane druhej ako pestrofarebnú agitku. Jeho príbeh rozpráva o mladých ľuďoch z rôznych kútov Slovenska, ktorí sa stávajú nadšenými a oduševnenými členmi profesionálneho súboru ľudových piesní a tancov. Rámcujú ho ilustratívne obrázky podmanivej slovenskej krajiny, ale aj choreograficky dôsledné rekonštrukcie folklórnych tradícií, prezentovaných v dobovo štylizovanej podobe.

Digitálně restaurovaný film


originální název: Rodná zem

produkce Filmexport: Ne

délka: 98 min.

barva: barevný

rok výroby: 1953

vydal: Slovenský filmový ústav

země původu: SR

režie: Josef Mach

scénář: Ivan Bukovčan, Josef Mach

kamera: Karol Krška

hudba: Tibor Andrašovan

hrají: Heda Melicherová, Martin Ťapák, Július Pántik, Magdaléna Balíková-Dziaková, Margita Dalmadyová, Karol L. Zachar, Gustáv Valach, Rudolf Bachlet, Elo Romančík, Ondrej Jariabek, František Zvarík, Trúda Tašká, Štefan Nosáľ, Matúš Rajčok, Peter Paška, Samuel Adamčík, Otto Lackovič, Rinaldo Oláh, Ružena Struhárová, Vojtech Adamec, Magdaléna Hromadová, Nina Hazuchová, Alžbeta Poničanová, Oľga Adamčíková a ďalší.

obraz: 4:3

zvuk: DD 2.0 mono

jazyková verze: slovenská

titulky: slovenské, anglické

EAN: 9771336976017 63


bonusy

filmový týždenník Týždeň vo filme 38/1953, o filme, ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria

Všechny filmy

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Veřejné projekce

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.