Český biják

O úroveň výš

Český biják

Běžná cena: 299,00 CZK
Naše cena: 179,00 CZK / 8,00 EUR
Ušetříte: 120,00 CZK
 
ks

Podmanivou a dávno odvátou vůni pravého českého bijáku zachytil autor, filmový historik Pavel Taussig, v sérii vyprávění o slavných filmech, hercích a událostech, které provázely jednotlivá natáčení. Učinil tak se znalostí věcí a s notnou dávkou pro humor. S nadhledem historika a zručností novináře otevírá čtenářům dosud neznámé "třinácté komnaty" dnes už kultovních snímků, které patří do zlatého fondu naší kinematografie. Na stránkách této knížky uvádí na pravou míru mnohé mýty - a s jistou dávkou nostalgie připomíná především zajímavé filmy a jejich velké hvězdy. Český biják je zaručeně poutavé čtení - nejen pro fandy a pamětníky.

Barevná obálka s přebalem, 288 stran, čb fotografie

 


produkce Filmexport: Ne

vydal: Nakladatelství Sláfka, 2009

země původu: ČR

autoři: Pavel Taussig

EAN: 9788086631820


další varianty

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama