Expedice Lambarene - bonusové rozhovory - online

O úroveň výš

Expedice Lambarene - bonusové rozhovory - online

Expedice Lambarene byla výprava osmi studentů a absolventů pražských vysokých škol, která ve stříbřité Tatře 138 transportovala přes pět evropských a třináct afrických zemí léčiva a zdravotnický materiál do věhlasné nemocnice dr. Alberta Schweitzera v Lambaréné v Gabonu. Odstartovala 1. ledna 1968 ze Staroměstského náměstí a oblouk, který Tatra urazila za 256 dní své cesty, je dlouhý přes 35 000 km. Po návratu vznikl z natočeného filmového materiálu 18ti dílný seriál pro Českou televizi, který máte možnost vidět na 3 DVD. 

Vydání seriálu jsme doplnili dalšími bonusy - rozhovory s žijícími členy výpravy a zaměstnanci podniku Tatra, kteří se nemalou měrou podíleli na zdaru výpravy. 

Expedice Lambarene: Vedoucí výpravy Petr Bartůněk o Albertu Schweitzerovi Expedice Lambarene: Ing. Milan Galia z Tatry Expedice Lambarene: Luboš Kropáček, tlumočník výpravy Expedice Lambarene: Jiří Plaček, řidič výpravy
 
Expedice Lambarene: Karel Rosenkranz z Tatry Expedice Lambarene: režisér Jiří Stöhr vzpomíná Expedice Lambarene: Miloslav Topinka, psycholog výpravy  


produkce Filmexport: Ano

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama