Miroslav Zikmund 14. února oslaví 100 let!

Aktuality

Další smutná zpráva v krátkém čase - v úterý 5. února zemřel filmový a televizní režisér Václav Vorlíček. Znáte ho jako autora těch nejlepších filmů, seriálů, pohádek a komedií. Možná ale nevíte, že si sám také párkrát ve filmu zahrál; jeho první vystoupení před kamerou můžete vidět ve filmu Na dobré stopě, kde hraje sám sebe - dospívajícího skauta vodáckého oddílu na letním táboře. Poslechněte si, jak na natáčení zavzpomínal...

https://www.youtube.com/watch?v=aHQjDsXzpkc

Zahrál si také ve filmu Bomba z roku 1957 režiséra Jaroslava Balíka. Václav Vorlíček začínal svoji režijní filmografii dětskými filmy; v jeho druhém snímku Kuřata na cestách např. debutoval Pavel Nový v roli pionýra Vládi.

Pana režiséra a všechny zmíněné filmy si můžete připomenout na našich DVD.

 

Kuřata na cestách - digipack

 

Bomba - digipack

 

Na dobré stopě - 2x DVD - digipack


14. 2. 2019 oslavil pan Miroslav Zikmund, parťák Jiřího Hanzelky ze slavné cestovatelské dvojice, neuvěřitelných 100 let!

 


 

A to je důvod k pořádné oslavě; proto jsme pro vás připravili mimořádnou akci  - celý únor, tedy od 1.2. do 28.2.2019 budete mít možnost zakoupit všechny filmy J. Hanzelky a M. Zikmunda, včetně kolekce Cestovatelé H+Z a plakátů, se slevou!

 

Vydali jsme následující kolekce:
 
Afrika 1. a 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3x DVD - původní cena 299 Kč - nyní za 249,- Kč


Je- li kde na světě ráj - KAŠMÍR - 2x DVD - původní cena 299 Kč - nyní za 249,- Kč


Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund v Sovětském svazu - 2x DVD - původní cena 299 Kč - nyní za 249 Kč


Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka v Japonsku 1963 - 2x DVD - původní cena 299 Kč - nyní za 249 KčJiří Hanzelka a Miroslav Zikmund na Cejlonu a v Indonésii - 2x DVD - původní cena 299 Kč - nyní za 249 Kč


Cestovatelé Hanzelka a Zikmund - sběratelská kolekce 9 DVD - původní cena 990 Kč - nyní za 890 KčReprinty původních plakátů


plakát Hanzelka a Zikmund - Afrika 1 - původní cena 249 Kč - nyní za 149 Kč


plakát Hanzelka a Zikmund - Afrika 2 - původní cena 249 Kč - nyní za 149 Kč


plakát Hanzelka a Zikmund - Afrika 3 - původní cena 249 Kč - nyní za 149 Kč


plakát Hanzelka a Zikmund - Z Argentiny do Mexika - původní cena 249 Kč - nyní za 149 Kč


Sledujte náš Facebook - Cestovatelé Hanzelka a Zikmund, další akce se chystají!


NOVINKY

 

DÁRKOVÝ VOUCHER

V předvánočním čase pro vás máme další překvapení - nově u nás můžete zakoupit dárkový voucher v hodnotě 500, 1000, 1500 a 2000 Kč na nákup zboží z produkce Filmexportu a darovat ho milovníkům archivních filmů, obchodním přátelům nebo svým blízkým; sami si vyberou své oblíbené hrdiny a doplní sbírku Zlatého fondu české kinematografie.

Voucher uplatníte na www.filmexport.cz a využijete ho zadáním kódu do políčka Slevový kód v nákupním košíku. Platí na nákup DVD, BD, plakátů a dárkových kolekcí z produkce Filmexportu. Neplatí na poštovné. Voucher lze uplatnit pouze jednorázově při jednom nákupu. Nelze kombinovat s jinými slevami či akcemi.

Voucher vám můžeme poslat vytištěný poštou nebo v elektronické podobě mailem k vytištění. Platnost voucheru je 6 měsíců od vydání.

Pro nákup dárkového voucheru nás prosím kontaktujte na video@filmexport.cz nebo telefonicky na tel.: 261 213 664.

 

Dárkový set - DVD Hostinec U kamenného stolu + Kuchařka Jiřiny Šejbalové "Vaříme na chatě"

Stále zábavná komedie podle předlohy Karla Poláčka o hostinském (S. Rašilov), který truchlí za svou manželkou (J. Šejbalová), která ho opustila. Vedení hostince se proto musí ujmout jeho dva synovci (S. Beneš a R. Hrušínský), kteří spolu ovšem právě nemluví…

Kuchařka Jiřiny Šejbalové "Vaříme na chatě"

Jiřina Šejbalová zanechala v českém divadelnictví, rozhlase i filmu výraznou a nezanedbatelnou stopu. Byla to výtečná herečka a role paní hostinské v oblíbené komedii byla "Šejbalce" ušita na tělo. Proslula totiž také jako vynikající společnice a jako vůbec první v české herecké branži se postavila k plotně a sepsala sbírku vlastních receptů.
Tato rozsahem nevelká kuchařka sklidila mezi čtenáři okamžitě nebývalý úspěch. Není divu: je sepsána vtipně, vypovídá ledacos o tehdejší vzácně hřejivé herecké pospolitosti (historky s Eduardem Kohoutem, Vlastou Fabianovou, Bohušem Záhorským a dalšími jsou neodolatelné) a hlavně: recepty na chutná (a velmi jednoduchá) jídla zaručeně fungují dodnes.

Limitovaná edice, omezený počet kusů!

Cena: 349 Kč

Kalendář Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda 2019-2020

Pro fanoušky cestovatelů Jiřího Hanzelky  a Miroslava Zikmunda máme skvělou zprávu - Klub H+Z ve Zlíně vydal ke 20. výročí svého vzniku a k nadcházejícím 100. narozeninám pana Zikmunda nástěnný kalendář formátu A2 s fotografiemi z obou cest H+Z. A protože krásných fotografií cestovatelé udělali opravdu hodně, kalendář je na 2 roky, tedy pro rok 2019 i 2020! Na velkém formátu (420 x 594 mm) naleznete 24 černobílých fotografií z Egypta, Peru, Sýrie, Indonésie, Japonska, SSSR , Albánie a z mnoha dalších míst, které spolu navštívili; na mnoha z nich jsou samozřejmě i oni dva.

Kalendář si můžete zakoupit od Klubu H+Z kromě Zlína i v Praze, v naší provozovně Kaplická 14, Praha 4 a je možný pouze osobní odběr - neposíláme poštou!

Cena: 360 Kč

NOVINKA NA DVD

Příchozí z temnot / Otrávené světlo - speciální edice - 2x DVD

 


SLOVENSKÉ FILMY na DVD

V našem e-shopu můžete zakoupit vybrané slovenské filmy, například Jánošík, Pásla kone na betóne, Perinbaba, Tisícročná včela, Zvony pre bosých a mnoho dalších. Filmy Perinbaba a Fontána pre Zuzanu máme na nosičích Blu-ray.

 


tým FILMEXPORT HOME VIDEO

Kaplická 14
140 00 Praha 4
tel.: 261 213 664
e-mail: video@filmexport.cz
více na: www.filmexport.cz

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!