Lidový rok: Písničky Petra Traxlera - on line

O úroveň výš

Lidový rok: Písničky Petra Traxlera - on line

Možná jste zaznamenali, že populárně-naučný dokument Lidový rok spisovatele Vlastimila Vondrušky doplnil svými písněmi hudebník a zpěvák Petr Traxler.

Pokud je vám jméno povědomé, ano je to "ten" Petr Traxler, který byl se svým bratrem Jiřím členem skupiny Skiffle Kontra, později též Žáci nebo jen Traxleři. Hráli český historizující folk a spolupracovali mimo jiné třeba s Miroslavem Horníčkem, se kterým za 14 let spolupráce účinkovali snad na všech jevištích pražských divadel.

V dubnu uplynulo už 6 let od chvíle, kdy nás Petr opustil navždy. Jeho hru na mandolínu či kytaru a cit pro český jazyk si nyní můžeme připomenout právě v jeho písničkách z Lidového roku.

Advent Hromnice Chtíc aby spal Koledování
Koudelná bába Kouzelný rej Letnice Lidový rok
Mariánský rytíř Masopuste Ó Jidáši, zrádče Poklad
Před sedmdesáti skoro lety Svatební košile Toto malé děťátko Velikonoce
Veselé vánoční hody

titul naleznete také zde:


produkce Filmexport: Ano

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama