Němá barikáda - bonusové rozhovory a vzpomínání režiséra - online

O úroveň výš

Němá barikáda - bonusové rozhovory a vzpomínání režiséra - online

5. května si připomínáme povstání českého lidu v květnu 1945.  Na základě těchto událostí i nesčetně legend vzniklo několik filmů, které barvitě popisují květnové události v různých částech republiky. Nejslavnějším z nich je rozhodně film Němá barikáda - drama z památných květnových dnů roku 1945, líčené na pozadí příběhů několika holešovických občanů, kteří se aktivně zapojují do posledních bojů II. světové války v Praze.

Ale jak to bylo doopravdy? Opravdu zastavil německý tank pancéřovou pěstí mladý učeň? A na kterém mostě barikáda stála? A kde se v příběhu vzala polská vězenkyně z transportu? A věděli jste, že filmová barikáda byla na kolečkách?

Nyní máte možnost si poslechnout celé bonusové rozhovory z DVD Němá barikáda: Dr. Jindřich Marek nám podrobně popíše skutečné události, které jsou ve filmu popsány, a např. vysvětlí, že se nebojovalo na mostě, ale o most; okolnosti vzniku filmu nastíní Dr. Pavel Taussig a režisér Otakar Vávra zavzpomíná na samotné natáčení.

 

Dr. Jindřich Marek Dr. Pavel Taussig Otakar Vávra

 

 

 


titul naleznete také zde:


produkce Filmexport: Ano

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama