Čínská medicína - speciální kolekce 4 DVD

O úroveň výš

Čínská medicína - speciální kolekce 4 DVD

Čínská medicína 1 – Počítačový syndrom
(Computer syndrome), Čína, 2007, 54 min., český dabing
Lektor: Wen Guoqi

Jak snadno a rychle na počítačový syndrom. Objevte masážní techniky, kterými pomůžete sobě i druhým.

Počítačový syndrom znají hlavně lidé pracující v kancelářích. Bolesti zad, zápěstí, krční páteře, ramen, očí a unavená mysl – to všechno jsou symptomy každodenní práce s počítačem. Na vině je špatné držení těla během pracovního procesu. Lidé také málo dbají na pravidelné protahování a procvičování. První, co pro své tělo můžeme udělat, je dopřát mu masáž. Nejenže odstraňuje bolest, ale působí také preventivně. Čínská masáž je součástí tradiční čínské medicíny. Má jedinečný a blahodárný účinek na lidské tělo. Masáž zlepšuje krevní oběh a podporuje správnou funkci metabolismu. Navíc odstraňuje únavu, posiluje tělo a udržuje ho v dobré kondici. Pozitivně také působí proti stárnutí a prodlužuje život. Film vás zavede do tajů čínské masáže. Ukáže vám různé techniky a naučí vás, jak si sami můžete pomoci od bolesti.

Čínská medicína 2 – Bolesti hlavy
(Headache), Čína, 2007, 50 min., český dabing
Lektor: Lu Xian

Jak snadno a rychle na bolesti hlavy. Objevte masážní techniky, kterými pomůžete sobě i druhým od bolesti.

Hlava je centrem tepen a žil. Jakékoli změny myšlení a fyziologie mohou způsobit bolesti hlavy. První pomocí je masáž. Tradiční čínská medicína zná techniky, které pomáhají odstraňovat různé bolesti a jejich příčiny. Odborný čínský lékař vám ukáže základní masážní techniky vhodné jak pro profesionálního maséra, tak i pro obyčejného člověka. Naučíte se masírovat a ovládat akupresurní body lidského těla, ale také se dozvíte zajímavá fakta o léčbě, prevenci a technice rukou.

Čínská medicína 3 – Nespavost
(Insomnia), Čína, 2007, 57 min., český dabing
Lektor: Jiao Naijun

Jak snadno a rychle na nespavost. Objevte masážní techniky, kterými pomůžete sobě i druhým od nespavosti.

Nespavost neboli insomnie je porucha spánku, při níž jedinec nemůže usnout nebo se ze spánku často probouzí. Příznaky nespavosti jsou tělesná únava, závratě, apatie, nervozita, ospalost, neschopnost koncentrace nebo zhoršení paměti. Prevence a léčba nespavosti pomocí masáže je bezpečná a efektivní cesta, jak dosáhnout nápravy. V pořadu vám ukážeme několik masážních technik a seznámíme vás s body, které je potřeba znát.

Čínská medicína 4 – Terapie pro 5 druhů nespavosti
(Therapies for 5 types of insomnia), Čína, 2007, 44 min., český dabing
Lektor: Jiao Naijun

Jak snadno a rychle na pět druhů nespavosti. Objevte masážní techniky, kterými pomůžete sobě i druhým od nespavosti.

Tradiční čínská medicína se v dnešní době těší veliké oblibě. Je to léčebný systém vytvořený ve starověké Číně na základě bohatých zkušeností. Rozvíjela se po tisíciletí a v současné době je předmětem moderních výzkumů. Její způsob diagnostiky je však proti moderní medicíně zcela odlišný. Diagnostika je velmi podrobná a zcela individuální. Nespavost proto pro čínské lékaře není jednou nemocí, neboť příčiny mohou být různé. Léčba je navrhována po důkladné prohlídce a vychází z teorií TČM o yinu a yangu a pěti orgánech. Při léčbě se užívá bylin, akupunktury, masáží tuina, dietetiky a zdravotního cvičení qi-kong a tai-ji. Nespavost může způsobovat nesprávná funkce jater, sleziny, srdce, žlučníku, žaludku apod. V tomto dokumentu se dozvíte jak léčit 5 druhů nespavosti.


délka: 205 min.

barva: barevný

rok výroby: 2007

studio: Guangzhou Beauty Culture Communication Co.Ltd

země původu: Čína

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká, čínská

titulky: čínské

typ nosiče: 4x DVD-5, digipack