Filmy na DVD a BD

Švejk slaví 100 let!

V těchto dnech si připomínáme výročí prvního vydání prvního dílu Haškova slavného románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.

My vám můžeme nabídnout jeho filmové zpracování hned v několika podobách, s různými hlavními představiteli a doplnit svou sbírku DVD můžete i reprinty původních filmových plakátů.

 

O popularitě Haškova románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války svědčí fakt, že okamžitě po svém vydání byl adaptován pro divadlo. Hlavní postavu Josefa Švejka hrál Karel Noll – tuto volbu požehnal i samotný Jaroslav Hašek. Když se pak Karel Lamač rozhodl režírovat první film o Švejkovi, nemusel dlouho přemýšlet a opět sáhl po osvědčeném čtyřicátníkovi s dobráckou kulatou tváří. A tak v roce 1926 vznikly hned tři němé filmy - Dobrý voják Švejk, Švejk na frontě a Švejk v ruském zajetí, které se setkaly s mimořádným diváckým úspěchem nejen u nás, ale i za hranicemi. Filmy však byly zdlouhavé a hojně prokládané opsanými pasážemi knihy, proto byl v roce 1930 Martin Frič požádán, aby je upravil. Z nejlepších scén byl sestaven němý střihový snímek Osudy dobrého vojáka Švejka.


Rok poté vytvořil Martin Frič první zvukovou adaptaci Haškova románu, snímek Dobrý voják Švejk. To už však byl Karel Noll po smrti; do hlavní role byl obsazen Saša Rašilov. Film však nebyl příliš úspěšný a zklamal diváky i dobovou kritiku. Tento snímek se nedochoval kompletní, jeho torzo má zhruba dvoutřetinovou délku a místy chybí obraz či zvuk. V 50. letech 20. století byl doplněn mezititulky popisujícími chybějící děj; přesto např. scény Hugo Haase v roli Katze jsou ozdobou počátků českého zvukového filmu. Najdete ho rovněž na DVD Osudy dobrého vojáka Švejka.

Nejznámější zůstává dvoudílná adaptace režiséra Karla Steklého, kde si Švejka zahrál Rudolf Hrušínský. Ani on to neměl při srovnávání s prvním představitelem lehké - v době premiéry si ještě řada diváků Karla Nolla v této roli pamatovala a byl ještě legendou. V současné době si ovšem většina diváků představí jako Švejka právě Rudolfa Hrušínského.

 

V nabídce máme i Švejkův dárkový box, který obsahuje DVD s filmem Dobrý voják Švejk a placatku 0,2 l s rumem Švejkův tuzemák, kterou nám dodala spol. R. Jelínek Vizovice.

 

U příležitosti Švejkova stoletého výročí můžete využít speciální slevu 20% na všechno zboží z této nabídky: 

Osudy dobrého vojáka Švejka (1930) + Dobrý voják Švejk (1931) - digipack
Osudy dobrého vojáka Švejka (1930) + Dobrý voják Švejk (1931) - DVD box

Dobrý voják Švejk - digipack
Dobrý voják Švejk - DVD box

Poslušně hlásím - digipack
Poslušně hlásím - DVD box

Dobrý voják Švejk / Poslušně hlásím - 2x DVD - digipack

Dobrý voják Švejk - plakát
Poslušně hlásím - plakát

Švejkův dárkový box

Při objednávce v e-shopu zadejte slevový kód SVEJK, sleva se automaticky odečte v nákupním košíku.

POZOR - akce platí pouze do 7. března 23:59 hod.!

 


Spustili jsme nový projekt na HitHitu -

Pomoz Ducháčkovi a potěš seniory!

https://www.hithit.com/cs/project/9294/pomoz-duchackovi-a-potes-seniory

Co je náš cíl?

Naším přáním a cílem je dodat s pomocí přispěvatelů do domovů seniorů filmy na DVD jako dárek.

Na HitHit v našem projektu si každý může vybrat ze seznamu domov seniorů, který je blízký jeho srdci či rodišti, a podarovat ho kolekcí filmů z naší produkce. Zařízení pro seniory je u nás přes 500; bylo by skvělé, kdyby každý domov dostal alespoň jednu kolekci; sestavíme je z celé naší široké nabídky filmů na DVD.

Přispěvatel dostane za odměnu také dárek - vybraná DVD podle výše příspěvku a jeho výběru. Pro ty nejštědřejší přidáme i reprinty původních filmových plakátů či kalendář z limitované sběratelské edice s velkoformátovými fotografiemi našich prvorepublikových hvězd.

 

Jako naši věrní zákazníci víte, že vydáváme filmy na nosičích již více než čtvrt století a archivních českých filmů máme na DVD více než 350 titulů; jsme nyní u nás s takovou specializací jediní. V současné chvíli jsme se dostali do problémů tak jako spousta dalších vydavatelů - obchody jsou zavřené a samotný e-shop není záchrana. Snažili jsme se sehnat podporu ze strany státu, ale naše vydavatelství bohužel nespadá do žádné kategorie podnikání, které se stát rozhodl podpořit. A protože nechceme ukončit činnost naší společnosti, rozhodli jsme se zapojit do projektu všechny nadšené milovníky filmu a nezištné přispěvatele na crowdfundingové platformě HitHit.

Podívejte se sami a pokud se vám myšlenka bude líbit, podpořte nás!

Podpořte nás příspěvkem na HitHitu nebo třeba jen odkazem na náš projekt, který budete sdílet na všech vámi dostupných sítích a platformách.

DĚKUJEME!

Váš tým Filmexport Home Video, s.r.o.
Kaplická 14
140 00 Praha 4
tel.: 261 213 664
e-mail: video@filmexport.cz
www.filmexport.cz


Nabídka DVD

Voskovec a Werich - sada 4 DVD za 249,- Kč

Sada obsahuje všechny filmy slavné dvojice, které spolu natočili v letech 1931 - 1937. Kolekce v dárkovém balení je již vyprodána, takže je to jediná možnost, jak zakoupit tyto kultovní filmy komplet za výhodnou cenu.

Obsahuje filmy Pudr a benzin, Hej-Rup!, Peníze nebo život a Svět patří nám.

 


 

Švejkův dárkový box - DVD + Švejkův Tuzemák za 299,- Kč

Speciální dárkový box, který obsahuje DVD s filmem Dobrý voják Švejk a placatku 0,2 l s rumem Švejkův tuzemák, kterou nám dodala spol. R. Jelínek Vizovice. Film je na DVD s anglickými a německými titulky. Placatka rumu je v limitované edici a má původní etiketu R. Jelínek s Ladovým vyobrazením Švejka.


 

Novinka v nabídce našeho e-shopu:

Obchod na korze - digipack - speciální edice

Psychologické drama režisérů Jána Kadára a Elmara Klose natočený v roce 1965 na motivy novely spisovatele Ladislava Grosmana. V roce 1966 získal film Obchod na korze Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film.

digitálně restaurovaný film

vydání obsahuje brožuru


Snížili jsme ceny DVD boxů, některých setů a animovaných pohádek!

Všechny DVD boxy s českými filmy jsme zlevnili na 99,- Kč.

Speciální vydání českých filmů na 2 DVD (Bláznova kronika, Císařův pekař - Pekařův císař, Na dobré stopě, Dobrý voják Švejk/Poslušně hlásím) nyní kupujete za 199,- Kč.

Sety 3x (česká komedie, Vlasta Burian, dětský film, 60. léta...) jsme zlevnili na 99,- Kč.

Kolekce dokumentárních filmů Indiánské války a Expedice Lambarene nyní nabízíme za 199,- Kč.

Jednotlivé digipacky setu Pod značkou Baťa (kolekce je již vyprodána) zakoupíte za 99,- Kč.

A spousty dalších titulů za skvělé ceny...

 

A to nejlepší nakonec - sety animovaných pohádek Sandokan (6 DVD), Kouzelný svět malé Vlnky (6 DVD) a Vánoční pohádky (5 DVD) nyní zakoupíte za 149,- Kč každý.

Kolekci animovaného seriálu Legenda o Enyovi (6 DVD), který znáte z TV Prima, nabízíme nyní za 199,- Kč.

Těšíme se na Vaše objednávky a přejeme příjemné vánoční nakupování na našem e-shopu!

 


Novinky v nabídce našeho e-shopu!

Český animovaný film 1925-1945 - 3x DVD - digipack
Tato reedice obsahuje všechny dochované české animované filmy z let 1925–1945. Původní edice byla v roce 2013 oceněna prestižní cenou „Největší objev“ na festivalu Il Cinema Ritrovato v Bologni. Reedice přináší navíc černobílý snímek Jak může člověk přízeň získati z roku 1926 a v brožuře se dočtete o začátcích animovaného a trikového filmu na území České republiky. Kromě toho se nové vydání hravou formou zaměřuje i na malého diváka, a to prostřednictvím ilustrovaných pracovních listů, které najdete vložené uvnitř.

Titulky: české pro neslyšící, anglické

 

Filmy Jana Kříženeckého - speciální edice DVD + BD - digipack
Tato kolekce obsahuje všechny dochované filmy Jana Kříženeckého, vůbec první snímky v dějinách české kinematografie. Díky digitalizaci můžeme tato průkopnická díla prezentovat v podobě, která zdůrazňuje jejich rozmanitost a materialitu. Uvedené snímky jsou opatřeny novým hudebním doprovodem Jana Buriana.

Titulky: anglické

Bonusové filmy, rozhovory, fotografie a dokumenty


 

Všechny filmy

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Veřejné projekce

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.