O nás

Společnost Filmexport Home Video (FEX) byla založena v roce 1993.

Naše společnost se zabývá vydáváním a distribucí filmů na DVD nosičích a také nákupem televizních práv a video práv v zahraničí k programům všech žánrů - celovečerních, dětských, dokumentárních filmů a seriálů.

Nejvýznamnější součástí naší vydavatelské a distribuční činnosti jsou archivní české filmy, které patří do "ZLATÉHO FONDU ČESKÉ KINEMATOGRAFIE" a dosud jsme uvedli na trh téměř 200 filmů na kazetách VHS a od roku 2002 více než 350 filmů na DVD nosičích.

Při vydávání archivních českých filmů na DVD nosičích se zaměřujeme především na kvalitu obrazu a zvuku. Velký počet DVD disků má bonusovou výbavu, která standardně obsahuje: slovo historika, fotogalerii, biografie a filmografie autorů a herců, nově natočené rozhovory, festivaly a ocenění, soudobou dokumentaci, české titulky pro neslyšící, anglické titulky, případně další bonusy jako písničky z filmu, původní reklamní snímek, německé titulky a podobně.

Další významnou součástí naší distribuce jsou zahraniční i české dokumentární filmy a animované filmy pro děti. Pečlivě vybíráme mezi zahraničními animovanými filmy a dokumenty to nejlepší a nejzajímavější.

Nezanedbatelná je také výroba a prodej vlastních populárně-naučných filmů, jichž je FEX producentem (Státní symboly ČR, Sv. Václav – patron České země, kolekce 4 DVD Lidový rok Vlastimila Vondrušky a další).

Naše firma si vybudovala velmi dobré postavení na trhu v České i Slovenské republice a je jednou z nejstabilnějších českých nezávislých distribučních firem.

Společnost Filmexport Home Video navazuje alespoň částečně na práci předrevolučního Československého filmexportu, který má bohatou historii, o níž se můžete dočíst v magisterské práci BcA. Sofie Šustkové.

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama