Egypt 1

O úroveň výš

Egypt 1

Archeologické objevy tvoří základ nové pětidílné série o civilizaci starověkého Egypta. Generace historiků, archeologů a spisovatelů byly okouzleny touto civilizací. Stala se také častým tématem pro filmovou a televizní tvorbu. Bylo natočeno mnoho filmů, jak fiktivních tak pravdivých a diváci byli vždy okouzleni. To je také jeden z mnoha důvodů vzniku této fascinující a ojedinělé série, která hluboko proniká do historie a poskytuje pohled do civilizace starověkého Egypta. Natáčení v největší míře probíhalo v lokalitě Egypta a Súdánu a zahrnuje velké množství exklusivního, nikdy nezveřejněného materiálu. V sérii je použita počítačová 3D animace ke znovuvytvoření starověkých vesnic, měst a architektury.

Zmatek a králové
Egypt a jeho civilizace byl po staletí zahalen rubášem tajemství. Nová generace archeologů probádala pusté a zapomenuté chrámy a hrobky, objevila ztracená města a prozkoumala toto území hlouběji než kdykoli předtím. V tomto programu se vrátíme tisíce let zpět, abycho si přiblížili vznik této civilizace. Podíváme se také na roli faraónů, žijících bohu, kteří byli v centru konfliktů mezi duchovním řádem a hříchy vynucenými právě panujícím chaosem.

Program byl vyroben ve spolupráci s britským muzeem a v koprodukci s americkým kanálem DISCOVERY CHANNEL a francouzským LA CINQUIEME.


originální název: Egypt I. (Eps. 1.)

délka: 50 min.

barva: barevný

rok výroby: 1998

studio: S4C international

země původu: Velká Británie

režie: Jeff Morgan

zvuk: 1 orig 2 mix dub

jazyková verze: česká

typ nosiče: BTC