Nejrychlejší auta světa

O úroveň výš

Nejrychlejší auta světa

Dopřejte si více jak hodinu intenzivního potěšení ve společnosti našich kamer, které vám z bezprostřední blízkosti umožní kontakt s těmito fantastickými super vozy a doprovodí vás na cestách a závodních drahách, kde demonstrují své zcela výjimečné vlastnosti.
McLaren F1 – Z nuly na 100 mil/h za 6,5 vteřiny, dosažitelná rychlost 231 m/h, to je fenomén mezi super vozy současnosti, a navíc je ještě i krásný.
Lamborghini Diablo  - První vůz, jež opravdu dosáhl na 200 m/h, zachycen při plném výkonu v rodné Itálii během skvělé jízdy nazírané zevnitř vozu v rychlosti 210 m/h na testovacím okruhu Nardó.
Jaguar XJ220 – První britský zástupce kategorie super vozů, snímán na okruhu v Nürburgringu a při 218 m/h rychlosti na testovacím okruhu Nardó.
Corvette Special – Tato 9-litrová V8 bestie udržela průměrnou rychlost 235 m/h na 50 mil v rámci legálního závodu po veřejných komunikacích ve státě Nevada.
GT40 – Ryzí legenda první generace super vozů, v 60. letech dosáhl tento závodní stroj na rychlost 200 m/h na nejrychlejší rovince Mulsanne na okruhu Le Mans.
AC Cobra – Z nuly na 100 včetně zastavení za 14 vteřin – Cobra stanovila výkonnostní hranici, podle níž jsou posuzovány i výkony všech ostatních.
Viper – Na záznamu z Kalifornie je tento 8-litrový super vůz Cobrou pro 90. léta, bez diskuse.
Mustang – Jeho zvuk a zběsilost hovoří za vše, nezadržitelný …
Renault Espace F1 – Nejrychlejší na světě mezi MPV, vyrobený na bázi uhlíkových vláken s motorem RS4 – prostě takový, jaký řídil Alain Prost.
Porsche 959 – Špičkový model Porsche a pro mnohé i nejlepší ze supervozů.
Lamborghini Miura – Originální model s motorem umístěným mezi přední a zadní nápravou, jež revolučním způsobem ovlivnil design v polovině 60. let.
Ferrari F50 – Skvělý model F1, nositel nových standardů značky Ferrari.
Co víc dodat – bavte se !


originální název: World's Fastest Cars

délka: 70 min.

barva: barevný

rok výroby: 1995

studio: DUKE Marketing Ltd.

země původu: Velká Británie

režie: Richard Nichols

zvuk: 1 ME 2 anglický komentář 3 ME 4 anglický komentář

jazyková verze: česká

typ nosiče: BTC