Cikáni / Karel Hynek Mácha - 2x DVD - DVD box

O úroveň výš

Cikáni / Karel Hynek Mácha - 2x DVD - DVD box


Koupit na Multiland.cz

Cikáni - Filmová podoba Máchova románu je příběhem o lásce, zklamání i pomstě. Vše začíná setkáním benátského gondoliéra Giacoma a krásné Angeliny. Jejich láska však nemá dlouhého trvání, neboť Angelinu si odvede bohatý cizinec - hrabě Lomecký. Giacomo se snaží svou ztracenou snoubenku najít. Odjíždí s tlupou cikánů do Čech, kde se setká s opuštěným chlapcem, kterého se ujme. Netuší, že jeho milá poté, co ji hrabě zapudil, zešílela. Když se po letech Giacomo s hrabětem setká, zabije ho. Z vraždy je však obviněn opuštěný chlapec…

Film je vydán na DVD v dvoudiskovém balení spolu s filmem - viz Karel Hynek Mácha

 

videoukázka bonusové materiály

originální název: Cikáni / Karel Hynek Mácha

produkce Filmexport: Ano

délka: 86 min.

barva: virážovaný

rok výroby: 1921

studio: AB

země původu: ČR

premiéra: 7.4.1922

režie: Karel Anton

scénář: Karel Anton

předloha: Karel Hynek Mácha - povídka Cikáni

kamera: Karel Kopřiva

architekt: Bohuslav Šula

hrají: Hugo Svoboda, Olga Augustová, Theodor Pištěk, Alfons Rasp, Julius Czonský, Bronislava Livia, Karel Fiala, Karel Schleichert, Josef Šváb-Malostranský, Karel Faltys, Jiřina Janderová, Jindřich Edl, František Kudláček

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: němý

titulky: mezititulky české, anglické

typ nosiče: 2x DVD-9, DVD box

EAN: 8595052296645


bonusy

slovo historika (české titulky pro neslyšící), fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, soudobá dokumentace na DVD-ROM, rozhovory (české titulky pro neslyšící)

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.