Jan Žižka - DVD box

O úroveň výš

Jan Žižka - DVD box


Koupit na Multiland.cz

Čtyři roky po smrti Mistra Jana Husa roste mezi lidem duch vzpoury podnícený kázáním Jana Želivského. Po útoku lidu na Novoměstskou radnici se postaví do čela lidu i zeman Jan Žižka z Trocnova, dosavadní velitel královy stráže. Při zprávě o defenestraci král Václav IV. umírá a země se rozděluje na dva tábory. Na jedné straně stojí měšťané, kteří provolávají Zikmunda za krále a na druhé straně prostý lid, pamětlivý jeho zrad. Tábor se stává střediskem husitského hnutí. Dne 25. března 1420 je svedena u Sudoměře bitva, v níž Žižkovy sbory porazily mnohonásobnou přesilu „železných rytířů“.

 

videoukázka bonusové materiály

titul naleznete také zde:


originální název: Jan Žižka

produkce Filmexport: Ano

délka: 102 min.

barva: barevný

rok výroby: 1955

studio: Studio uměleckého filmu

země původu: ČR

premiéra: 5.2.1956

režie: Otakar Vávra

scénář: Miloš V. Kratochvíl, Otakar Vávra

námět: Miloš V. Kratochvíl, Otakar Vávra

kamera: Václav Hanuš

architekt: Karel Škvor, Oldřích Okáč

hudba: Jiří Srnka

hrají: Zdeněk Štěpánek, Karel Höger, Jan Pivec, Vlasta Matulová, Ladislav Pešek, František Horák, Václav Voska, Vítězslav Vejražka, Gustav Hilmar, Miloš Kopecký, Gustav Opočenský, Vladimír Leraus, Marie Tomášová, Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, František Filipovský

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící, anglické

typ nosiče: DVD-9, DVD Box

EAN: 8595052292807


bonusy

fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, "Vzpomínání Otakara Vávry", obrazová příloha a mapy bitev

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.