Karel Hynek Mácha / Cikáni - 2x DVD - DVD box

O úroveň výš

Karel Hynek Mácha / Cikáni - 2x DVD - DVD box


Koupit na Multiland.cz

K. H. Mácha - Máchův román Cikáni je zamítnut cenzurou, což vyvolá mezi studenty a herci pobouření. Hynka to natolik rozčílí, že odmítá chodit na divadelní zkoušky a žárlivě střeží svou Lori. Druhou šanci, jak předvést svůj um, vidí ve složení oslavných veršů k příležitosti příjezdu císaře ke korunovaci. Ani v tomto případě však není úspěšný. Proto se plně soustředí na dopsání své básnické skladby Máj a dokončení studií. Když konečně Máj vychází, kritika ho nepřijímá, ale mezi studenty dosáhne velkého ohlasu. Máchovi se podaří získat místo adjunkta v Litoměřicích a plánuje oženit se s Lori…

Film je vydán na DVD v dvoudiskovém balení spolu s filmem - viz Cikáni

 

videoukázka Bonusové materiály

originální název: Karel Hynek Mácha

produkce Filmexport: Ano

délka: 106 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1937

studio: Triglav

země původu: ČR

premiéra: 15.9.1937

režie: Zet Molas

scénář: Zet Molas

předloha: Emil Synek - divadelní hra Mimo proud

kamera: Ferdinand Pečenka, Josef Střecha, Otto Heller, Václav Hanuš

architekt: Štěpán Kopecký

hudba: Jan Branberger

hrají: Ladislav Boháč, Karla Oličová, Eva Gerová, František Kreuzmann, Světla Svozilová, Jindřich Plachta, Miroslav Svoboda, Marie Ptáková, Jaroslav Průcha, Svatopluk Beneš, Vítězslav Vejražka, Jiří Vondrovič

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící, anglické

typ nosiče: 2x DVD-9, DVD box

EAN: 8595052296645


bonusy

slovo historika (české titulky pro neslyšící), fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, soudobá dokumentace na DVD-ROM, rozhovory (české titulky pro neslyšící)

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.