Marijka nevěrnice - speciální edice - digipack

O úroveň výš

Marijka nevěrnice - speciální edice - digipack


Koupit na Multiland.cz

Chalupa Petra Birčaka vyhořela po úderu bleskem. Se svou ženou Marijkou se proto rozhodnou postavit nový dům. Peněz nemají mnoho, proto chce Petro odejít do hor, aby si přivydělal kácením stromů. Starost o své hospodářství svěří do rukou mladého a pohledného souseda Danila. Zatímco Petro tvrdě pracuje v horách, Marijka se s Danilem důvěrně sblíží. Když se to dozví její tchyně, nechává poslat synovi vzkaz. Rozhořčený Petro se vrací domů. Jak se vypořádá s manželčinou nevěrou?

Snímek Marijka nevěrnice ocenili na italském mezinárndním festivalu IL CINEMA RITROVATO DVD AWARDS v roce 2010 jako BEST REDISCOVERY OF A FORGOTTEN FILM (nejlepší znovuobjevený archivní film). Níže si můžete prohlédnout, jak toto ocenění vypadá a také tiskovou zprávu v anglickém jazyce.

videoukázka bonusové materiály

OCENĚNÍ

Il Cinema Ritrovato
DVD AWARDS

TISKOVÁ ZPRÁVA

Il Cinema Ritrovato
DVD AWARDS

 


originální název: Marijka nevěrnice

produkce Filmexport: Ano

délka: 72 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1934

studio: Ladislav Kolda

země původu: ČR

premiéra: 2.3.1934

režie: Vladislav Vančura

scénář: Karel Nový

námět: Ivan Olbracht

kamera: Jaroslav Blažek

architekt: Bedřich Feuerstein

hudba: Bohuslav Martinů

hrají: Anna Škelebejová, Petro Birčak, Olena Birčaková, Herzán, Glück, Ester Glücková, Šlojm Herskovič, Hana Becková, Robert Ford, Ivan Olbracht

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící, anglické

typ nosiče: DVD-9, digipack

EAN: 8595052296379


bonusy

Komentáře k filmu, biografie a filmografie, fotografie, soudobá dokumentace, DVD ROM - ohlasy z dobového tisku / Podkarpatská Rus očima Čechů - citace z dobových publikací, bonusové filmy: Jaro na Podkarpatské Rusi / Podkarpatská Rus / Píseň o Podkarpatské Rusi

Součástí digipacku je brožura Národního filmového archivu.

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.