Svatý Václav - ochránce České země - online

O úroveň výš

Svatý Václav - ochránce České země - online


Koupit na Multiland.cz

K poctě jedenáctistého výročí narození světce a patrona našeho národa sv. Václava uspořádalo Arcibiskupství pražské ve spolupráci s Národní galerií v Praze, Univerzitou Karlovou a Národním muzeem obsáhlou výstavu v prostorách Anežského kláštera. Protože se jednalo o ojedinělou událost a příležitost vidět tolik zajímavých historických exponátů, včetně Palladia země české, pohromadě, vznikl film Svatý Václav - ochránce České země, který zachycuje vybrané unikátní exponáty s odborným komentářem autorů a kurátorů výstavy. 

Pro ucelený pohled na osobnost knížete, stojícího u počátků naší státnosti, je film doplněn o rozšiřující přednášky našich předních odborníků.

Svatý Václav - ochránce České země Legendy o sv. Václavu a jejich historická výpověď - PhDr. Petr Kubín, Ph.D.
Historická postava sv. Václava - Prof. PhDr. Petr Sommer, CSc. Ikonografie sv. Václava ve výtvarném umění - Prof. PhDr. INg. Jan Royt

titul naleznete také zde:


produkce Filmexport: Ano

barva: barevný

rok výroby: 2009

studio: Filmexport Home Video

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící


bonusy

Historická postava sv. Václava, 55 min. (Prof. PhDr. Petr Sommer, CSc.)
Ikonografie sv. Václava ve výtvarném umění, 16 min. (Prof. PhDr. Ing. Jan Royt)
Legendy o sv. Václavu a jejich historická výpověď, 50 min. (PhDr. Petr Kubín, Ph.D.)

Reklama

Sdělení

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.