Cikáni / Karel Hynek Mácha - 2x DVD - DVD box

O úroveň výš

Cikáni / Karel Hynek Mácha - 2x DVD - DVD box


Koupit na Multiland.cz

Cikáni - Filmová podoba Máchova románu je příběhem o lásce, zklamání i pomstě. Vše začíná setkáním benátského gondoliéra Giacoma a krásné Angeliny. Jejich láska však nemá dlouhého trvání, neboť Angelinu si odvede bohatý cizinec - hrabě Lomecký. Giacomo se snaží svou ztracenou snoubenku najít. Odjíždí s tlupou cikánů do Čech, kde se setká s opuštěným chlapcem, kterého se ujme. Netuší, že jeho milá poté, co ji hrabě zapudil, zešílela. Když se po letech Giacomo s hrabětem setká, zabije ho. Z vraždy je však obviněn opuštěný chlapec…

Film je vydán na DVD v dvoudiskovém balení spolu s filmem - viz Karel Hynek Mácha

 

videoukázka bonusové materiály

originální název: Cikáni / Karel Hynek Mácha

produkce Filmexport: Ano

délka: 86 min.

barva: virážovaný

rok výroby: 1921

studio: AB

země původu: ČR

premiéra: 7.4.1922

režie: Karel Anton

scénář: Karel Anton

předloha: Karel Hynek Mácha - povídka Cikáni

kamera: Karel Kopřiva

architekt: Bohuslav Šula

hrají: Hugo Svoboda, Olga Augustová, Theodor Pištěk, Alfons Rasp, Julius Czonský, Bronislava Livia, Karel Fiala, Karel Schleichert, Josef Šváb-Malostranský, Karel Faltys, Jiřina Janderová, Jindřich Edl, František Kudláček

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: němý

titulky: mezititulky české, anglické

typ nosiče: 2x DVD-9, DVD box

EAN: 8595052296645


bonusy

slovo historika (české titulky pro neslyšící), fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, soudobá dokumentace na DVD-ROM, rozhovory (české titulky pro neslyšící)

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!