Poslušně hlásím / Dobrý voják Švejk - 2x DVD - digipack

O úroveň výš

Poslušně hlásím / Dobrý voják Švejk - 2x DVD - digipack


Koupit na Multiland.cz

Poslušně hlásím: Druhý díl začíná odjezdem Švejka a nadporučíka Lukáše do Českých Budějovic. Po cestě se podaří Švejkovi nedopatřením zastavit vlak; je vysazen a vydává se pěšky na slavnou putimskou anabázi. Dorazit včas na nádraží do Budějovic ovšem není tak úplně jednoduché…

Filmová adaptace Karla Steklého patří k nejzdařilejším a nejslavnějším. Velkou zásluhu na tom má i dobře zvolené herecké obsazení. Rudolf Hrušínský to v roli Švejka neměl vůbec lehké. Tehdy si ještě všichni pamatovali úžasného Karla Nolla z němých snímků. Čas ale ukázal, že nezklamal a povedlo se mu vytvořit výraznou a nezapomenutelnou roli.

Film je vydán na DVD v dvoudiskovém balení spolu s filmem - viz Dobrý voják Švejk

 

videoukázka bonusové materiály oblíbené scénky filmové písničky

originální název: Poslušně hlásím / Dobrý voják Švejk

produkce Filmexport: Ano

délka: 90 min.

barva: barevný

rok výroby: 1957

studio: Filmové studio Barrandov

země původu: ČR

premiéra: 3.1.1958

režie: Karel Steklý

scénář: Karel Steklý

předloha: Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

kamera: Jan Roth

architekt: Karel Škvor

hudba: Jan Seidel

hrají: Rudolf Hrušínský, Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Fanda Mrázek, Jaroslav Vojta, Alois Dvorský, Jana Kovaříková, František Černý, František Šlégl, Otto Hradecký, František Filipovský, Jaroslav Pižla, Vladimír Řepa

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící, anglické, německé

typ nosiče: 2 x DVD-5, digipack v šubru

EAN: 8595052296102


bonusy

slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, rozhovory, film o filmu "Zpráva o císaři pánu"

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!