Ze školních lavic - Zlatá kolekce 4 DVD

O úroveň výš

Ze školních lavic - Zlatá kolekce 4 DVD


Koupit na Multiland.cz

Cesta do hlubin študákovy duše
režie: Martin Frič, 1939, 88 min., čb.
Veleúspěšná komedie ze školního prostředí již po generace baví diváky veselým a zároveň jímavým příběhem profesora Matulky a party septimánů, kteří mu za přispění profesora latiny dopomohou úspěšně absolvovat státní zkoušku, ke které díky přilišné skromnosti neměl nikdy sám odvahu. Matulka se stává řádným profesorem a kronikář gymnázia profesor Rabiška si může poznamenat, že student má nejen duši, ale i srdce.
hrají: J. Plachta, J. Průcha, J. Marvan, M. Nedbal, F. Kreuzmann, F. Vnouček, F. Futurista, L. Pešek, R. Hrušínský, R. A. Strejka, F. Filipovský, E. Nollová, J. Kemr
BONUSY: fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, Vzpomínání Viléma Prunera
TITULKY: české pro neslyšící, anglické

Děvčata nedejte se!
režie: Hugo Haas, J. A. Holman, 1937, 85 min., čb
Emanuel Pokorný žije skromně v penzionu na předměstí, protože nemá práci. Spolužák ze studií Roubal ho doporučí na místo profesora venkovské dívčí církevní školy. Jednoho dne nalezne ve své posteli dítě. Je z toho velice překvapený, ale nemá čas zjišťovat, komu dítě patří a tak se o něj začne starat. Dítě mu přiroste k srdci. Jednoho dne se však objeví jeho matka a chce ho zpátky. Jak se s tím Emanuel vypořádá?
hrají: H. Haas, A. Mandlová, E.Ženíšková, S. Svozilová, L. Dostalová, L. Boháč, J. Dohnal, K. Jičínský, S. Neumann, J. Pivec, Z. Janů, J. Steimarová
TITULKY: české pro neslyšící

Kantor Ideál
režie: Martin Frič, 1932, 90 min., čb
Na dívčí gymnázium nastupuje mladý, nesmělý profesor Karel Suchý. Od samého počátku je středem zájmu septimánek, u kterých má být třídním učitelem. Věra Matysová, která je duší každé rošťárny, se dokonce vsadí s celou třídou, že dostane od „tříďase“ hubičku. A přestože se sázka prozradí, je odhodlána pro její výhru udělat vše. Jak to celé dopadne, se dozvíte v této milé komedii.
hrají: K. Lamač, A. Ondráková, O. Marion, T. Pištěk, S. Svozilová, A. Nedošinská, V. Šindler, Č. Šlégl, J. Marvan, K. Postranecký, L. Hemmer, N. Gollová
TITULKY: české pro neslyšící

Škola základ života
režie: Martin Frič, 1938, 91 min., čb
VII. třída reálného gymnázia se připravuje na prestižní závody o středoškolský pohár. Studenti velmi pilně trénují pod vedením profesora Bartoše a jejich největší oporou je hvězda týmu Benetka. Přestože je tento turnaj pro ně největší událostí, okolnosti způsobí, že se ho málem nezúčastní. Příčinou všeho je studentský časopis, ve kterém dle mínění ředitele došlo ke zesměšnění celého učitelského sboru a jeho osoby. Proto je vydáno ultimátum – buď se pachatel přihlásí sám, nebo se škola nezúčastní turnaje. Díky solidaritě studentů však nakonec vše dobře dopadne a septimáni získají svůj vysněný pohár.
hrají: T. Pištěk, M. Májová, F. Kreuzmann, M. Smolíková, F. Smolík, L. Boháč, J. Marvan, V. Trégl, K. Postránecký, Č. Šlégl, A. Novotný, F. Filipovský, L. Pešek, Z. Janů, J. Kemr
Bonusy: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace
TITULKY: české pro neslyšící, anglické

 


produkce Filmexport: Ano

barva: černobílý

země původu: ČR

obraz: 4:3 PAL, region ALL

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verze: česká

titulky: české pro neslyšící, anglické (Cesta do hlubin študákovy duše, Škola základ života)

typ nosiče: 4x DVD-5, DVD box v šubru

EAN: 8595052271659

Galerie

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!